Niedziela Miłosierdzia Bożego - 28/04/2019

KALENDARZ LITURGICZNY
◊ Dziś przeżywamy Niedzielę Miłosierdzia Bożego. W naszym kościele nabożeństwo Godziny Miłosierdzia o godz. 15.00.
W rodzinach uczcijmy obraz Miłosierdzia Bożego. Rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Jezus zaprasza nas do świadczenia miłosierdzia, przebaczenia, miłości i braterskiej solidarności wobec tych, z którymi żyjemy na co dzień.
◊ W poniedziałek wspomnienie św. Katarzyny,
◊ wtorek uroczystość św. Wojciecha,
◊ środa wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika,
◊ czwartek - św. Atanazego.

♦ W poniedziałek nasz parafia jest zaproszona do Katedry Wawelskiej na Nowennę u czci św. Stanisława - biskupa i męczennika. Nowenna rozpocznie się o godz. 17.30.

♦ We środę rozpoczynamy nabożeństwa majowe, które będą codziennie o godz. 17.30. W czasie tych nabożeństw modlimy się szczególnie za Ojca św., za naszą Ojczyznę, Kościół i parafię, o pokój na świecie, za rodziny, o powołania kapłańskie i zakonne, o dobre urodzaje i w intencjach związanych z budową kościoła i plebanii.

♦ We czwartek od godz. 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i Godzina Święta.

♦ W tym tygodniu przypada 1. czwartek, piątek i 1. sobota miesiąca.

♦ Okazja do spowiedzi świętej przed odpustem będzie w środę i czwartek od godz.16.00.

♦ 2 maja - Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, nie zapomnijmy o wywieszeniu flagi.

♦ W czwartek od godz. 8.00 odwiedziny chorych z posługą sakramentalną.

♦ W piątek obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski - w naszej parafii ODPUST.
Msze św. będą tak jak w niedzielę.
Suma odpustowa z procesją wokół kościoła o godz. 11.00. Mszy św. będzie przewodniczył ks. dr Lucjan Bielas.

♦ Różaniec z racji 1. soboty będzie o godz. 16.30 zaś nabożeństwo wynagradzające o g. 17.30.

♦ W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 i 12.30 dzieci z naszej parafii przystąpią do pierwszej Komunii Świętej.
Spowiedź dla dzieci - sobota, godz. 9.00 i 10.00.

♦ Bóg zapłać za ofiary złożone na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II (4.150 zł) oraz za ofiary przy poświęceniu pokarmów na budowę kościoła i plebanii (7.980 zł, 10€).

• reportaż o historii relikwii bł. ks. Jerzego Popiełuszki ukrytych w ścianie,
• o historii i znaczeniu paryskiej katedry Notre Dame,
• czym jest misja kanoniczna i kto jej potrzebuje.

• o przyczynach kryzysu w Kościele ,o których pisze w eseju Benedykt XVI,
• "Pożar Notre Dame: znak do odczytania",
• o formalnościach przed zawarciem Sakramentu Małżeństwa.

• numer specjalny poświęcony bł. Michałowi Giedroyciowi.