Niedziela Palmowa - 14/04/2019

♦ Niedzielą Palmową rozpoczynamy obchody Wielkiego Tygodnia.

♦ Dziś o godz. 17.00 Gorzkie Żale a o godz. 19.00 Droga Krzyżowa w plenerze - początek przy kościele. Jeśli nie będzie padać zabieramy ze sobą świece i latarki.

♦ W poniedziałek od godz. 8.00 odwiedziny chorych z posługą sakramentalną. Chorych prosimy zgłosić w zakrystii.
W tygodniu spowiadamy od godz. 17.00.

♦ W Wielki Czwartek Mszą Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00 rozpoczniemy obchody świętego Triduum Męki i Zmartwychwstania Chrystusa. Komunia święta będzie udzielana pod dwiema postaciami. Po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i adoracja do godz. 22.00.

♦ W Wielki Piątek kościół powstrzymuje się od sprawowania Eucharystii. W centrum liturgii tego dnia stoi Krzyż Chrystusa, na którym dokonało się zbawienie świata. W tym dniu obowiązuje post ścisły.
Adoracja od 7.00 rano.
Zachęcamy wszystkich do Adoracji według podanych dyżurów. Dyżury - rozpisane ulicami - są w gablocie i na stronie internetowej parafii.

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU - Wielki Piątek:
7.00 - 8.00 Siostry zakonne,
8.00 - 9.00 mieszkańcy Chełmu,
9.00 - 10.00 mieszkańcy Zakamycza,
10.00 - 11.00 mieszkańcy ul. Królowej Jadwigi - od Korbutowej do Modrzewiowej, ul. Korbutowej, ul. Jesionowej z przyległymi ulicami,
11.00 - 12.00 mieszkańcy ul. Królowej Jadwigi - od Modrzewiowej do Chełmskiej - z przyległymi ulicami,
12.00 - 13.00 mieszkańcy al. Kasztanowej z przyległymi ulicami,
13.00 - 14.00 mieszkańcy ulic: Starowolska, Leśna, 28 Lipca - z przyległymi,
14.00 - 15.00 mieszkańcy ul. Zarudawie i innych ulic w okolicy rzeki Rudawa,
15.00 - 16.00 mieszkańcy ulic: Jontkowa Górka, Sarnie Uroczysko, al. Panieńskich Skał,
16.00 - 17.00 mieszkańcy ulic: Jeleniowa, Świerkowa, Cisowa, al. Modrzewiowa.

O godz.15.00 nowenna do Bożego Miłosierdzia i Droga Krzyżowa.
Liturgię Wielkiego Piątku rozpoczniemy o godz. 18.00.
Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie do 22.00.

Wielka Sobota to czas oczekiwania na Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa.
Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 7.00.
Święcenie pokarmów w górnym kościele będzie od 10.00 do 15.00, co pół godziny.
Święcenie pokarmów w Chełmie o 12.00, na Zakamyczu o 12.15, a na Zarudawiu o 13.00.
W sobotę Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz. 18.00 od poświęcenia ognia i zapalenia paschału. Na liturgię Wielkiej Soboty należy przynieść świece zabezpieczone kapturkami przed polaniem.

♦ W Niedzielę Wielkanocną procesja rezurekcyjna o godz. 6.30. Proszę o przygotowanie feretronów i baldachimu.
Mszy św. o godz. 8.00 nie będzie.

♦ Ofiary na kwiaty można składać do puszki na bocznym ołtarzu.

♦ Do 23 kwietnia można się jeszcze zapisać na organizowaną przez parafię w dniach 27-29.V. pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Wambierzyciej - Królowej Rodzin. Ze szczegółowym programem można się zapoznać na plakacie, ulotkach oraz w internecie.

♦ Bóg zapłać wszystkim, którzy w zeszłą niedzielę wsparli finansowo budowę kościoła i plebanii.

• doskonałe wyjaśnienie liturgii Triduum Paschalnego,
• co trzeba zrobić, aby naprawdę się nawrócić,
• o adhortacji papieża Franciszka do młodych.

• "Nie zostawiajcie nas samych" to głos Kościoła cierpiącego,
• rozmowa o bezpieczeństwie Polski i Europy z prof. R. Szeremietiewem,
• "Szansa dla dobrego łotra".

• notatki z wywiadu na temat przeżywania Wielkiego Tygodnia,
• czy spowiedź wymyślił Pan Bóg czy ludzie,
• "Nad Jasną Górą otworzyło się niebo".

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do Boga
+ Aldona Polak (60 lat).