IV Niedziela Adwentu - 23/12/2018

Dziś przeżywamy ostatnią niedzielę Adwentu.
Zachęcamy do chrześcijańskiego przeżywania wieczoru wigilijnego oraz pielęgnowania tradycyjnych zwyczajów, takich jak łamanie opłatkiem, modlitwa, odczytanie Ewangelii o narodzeniu Jezusa i śpiewanie kolęd.

♦ Kalendarz liturgiczny:
◊ W poniedziałek Pasterka o godz. 24.00. Składka z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia SOS.
◊ We wtorek Uroczystość Narodzenia Pańskiego.
◊ We środę Święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Składka w tym dniu przeznaczona jest na potrzeby Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. ◊ Czwartek - Święto św. Jana, apostoła. Tego dnia pobłogosławimy wino.
◊ Piątek - Święto św. Młodzianków.

♦ W czwartek rozpoczynamy wizytę duszpasterską w naszej parafii. Porządek kolędy jest wywieszony w gablocie i zamieszczony na parafialnej stronie internetowej (Kliknij tu). Proszę zwrócić uwagę, by odszukać obecny rok kolędy 2018/19, gdyż mogą otwierać się strony z poprzednich lat. Program kolędy również dostarczany do domów przez ministrantów.

♦ Kancelaria w czasie kolędy nie będzie czynna w godzinach urzędowania, pilne sprawy prosimy załatwiać po rannej Mszy św.

♦ W tym tygodniu od czwartku do soboty Msze św. będą rano o godz. 8.00 a w sobotę także o godz. 18.00.

♦ We czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00.

♦ Dziękuję wszystkim cukiernikom i parafianom za dary dla potrzebujących, oraz zespołowi Caritas, który paczki świąteczne dostarczył do domów.

• o narodzinach naszego Boga, który stał się człowiekiem,
• wywiad z papieskim jałmużnikiem kard. Konradem Krajewskim,
• o ważnych wydarzeniach minionego roku.
W dodatku jest płyta CD z kolędami.

• o tajemnicach Bożego Narodzenia,
• "Oddaj mi swoje grzechy",
• "Sanktuarium Dzieciątka Bożego".

• "Zmienione życie",
• o globalnej katolickiej sieci telewizyjnej obecnej już w Polsce,