XXV Niedziela Zwykła - 23/09/2018

♦ liturgiczny:
◊ Dziś przypada wspomnienie św. o. Pio z Pietrelciny.
◊ W poniedziałek w kościele Sióstr Prezentek - wspomnienie Najświętszej Maryi Panny od Wykupu Niewolników,
◊ czwartek - św. Wincentego a Paulo,
◊ piątek - wspomnienie św. Wacława,
◊ sobota - Święto św. Archaniołów - Michała, Gabriela i Rafała.

♦ Adoracja Najświętszego Sakramentu we czwartek, od godz. 16.00.

♦ W długoletnim okresie starań o możliwość budowy kościoła pomagała mi Rada Parafialna. Teraz, gdy kończy się budowa kościoła jest czas, aby publicznie podziękować członkom Rady, za ich obecność, dobre rady i pomoc.

Parafię czeka teraz wykończenie i wyposażenie kościoła oraz budowa plebanii. To dobry moment, aby przeprowadzić wybory do nowej Rady Parafialnej.

Duszpasterska Rada Parafialna jest reprezentacją ogółu parafian i pełni funkcję doradczą dla proboszcza. W Archidiecezji Krakowskiej rady parafialne działają na podstawie statutu nadanego przez śp. ks. kardynała Franciszka Macharskiego.

Jako organ przedstawicielski Rada składa się z osób wybranych przez parafian oraz z księży, przedstawicieli zgromadzeń zakonnych mieszczących się na terenie parafii oraz osób zaproszonych przez księdza proboszcza.

W naszej parafii, wybory do Rady odbędą się w pierwszą niedzielę października. Do głosowania uprawnieni są wszyscy pełnoletni parafianie obecni na Mszach świętych w kościele parafialnym w dniu głosowania.

Od jutra przez tydzień oczekujemy na zgłoszenia kandydatur na członków Rady - można zgłosić innego parafianina lub siebie. Członkiem Rady może być osoba pełnoletnia, wierząca i praktykująca, mieszkająca na terenie parafii i chcąca aktywnie włączyć się w pracę na rzecz Parafii.

• o tym, dlaczego koniecznie trzeba modlić się za kapłanów,
• o nieprawdziwej historii Kościoła w serialach,
• "Przeszedł przez piekło".

• "Do nieba z ojcem Pio",
• o książce biograficznej ks. Jerzego,
• "Iść drogą prawdy" - rozmowa z Haliną Frąckowiak.

"Źródło" • "Posłani na wzór Archaniołów",
• o tym, czy katolik może nosić tatuaże,

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do Boga
+ Maria Piotrowicz (69 lat).