Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego - 01/04/2018

Chrystus prawdziwie Zmartwychwstał i ukazał się uczniom. Ci, którzy ujrzeli Pana żywego, poszli oznajmić to innym. Niech i nas Słowo Boga pobudzi do świadectwa wiary, do głoszenia innym radosnej nowiny, byśmy w codzienności byli napełnieni apostolską gorliwością, niech Chrystus Zmartwychwstały obdarzy Was swoim pokojem.
To są nasze życzenia dla Was - drodzy parafianie i goście.

» Dziś najważniejszy dzień w kalendarzu liturgicznym, również dni w oktawie Wielkanocy są jak jeden świąteczny dzień, dlatego w piątek w tym tygodniu nie ma wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

» Porządek Mszy św. jutro tak jak w niedzielę, składka przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski św. Jana Pawła II w Krakowie.

» We czwartek od godz. 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i Godzina Święta.

» W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca.
W piątek od godz. 8.00 odwiedziny chorych z posługą sakramentalną.
Okazja do spowiedzi we czwartek i w piątek od godz.17.00.
W sobotę o godz. 16.30 różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny, msza św. i nabożeństwo z racji I soboty miesiąca.

» W najbliższą niedzielę święto Miłosierdzia Bożego, które rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Centralne uroczystość odbędą się w Łagiewnikach.
W naszym kościele o godz. 15.00 będzie nabożeństwo z Koronką do Bożego Miłosierdzia.

» Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, której teksty pozwolą nam głębiej przeżyć tajemnicę Zmartwychwstania Pańskiego.