I Niedziela Adwentu - 03/12/2017

Kalendarz liturgiczny:
» W poniedziałek wspomnienie św. Barbary,
» we środę św. Mikołaja,
» w piątek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. w tym dniu będą o godz. 8.00, 17.00 i 18.00. Od godz. 12.00 do 13.00 będzie GODZINA ŁASKI przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.
Z racji uroczystości nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

» W pierwszą niedzielę Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, który obchodzić będziemy pod hasłem: "Duch, który umacnia miłość"".
Zachęcamy, aby okres poprzedzający Boże Narodzenie przeżyć w trzeźwości i abstynencji od napojów alkoholowych.

» Zapraszamy na roraty dorosłych i dzieci od poniedziałku do soboty o godz. 17.00. Zwracamy się z gorącym apelem zarówno do dzieci, jak i dorosłych, aby na roraty przynosić ze sobą lampiony. Niech światło świecy zanoszone do domów i miejsc pracy będzie naszym świadectwem przynależności do Chrystusa i przypomnieniem innym ludziom o potrzebie nieustannego czuwania.

» Adoracja Najświętszego Sakramentu - czwartek od godz. 16.00.

» W przedsionku kościoła można zaopatrzyć się w opłatki i świece wigilijne. Parafia nie roznosi opłatków po domach. Młodzież z KSM rozprowadza kartki świąteczne.

» Dziś zbieramy na fundusz budowy naszej świątyni. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej:

• o różnicach między wiarą mężczyzny a kobiety,
• o "Świętym bez lukru",
• lektura dla rodziców: o pokoleniu smartfona.

"Niedziela" - tematem przewodnim jest Niepokalana
• o spełnionych proroctwach Andrzeja Boboli,