XXX Niedziela Zwykła - 29/10/2017

Kalendarz liturgiczny:
» Środa - Uroczystość Wszystkich Świętych, czyli tych, którzy cieszą się bliskością Boga w chwale niebieskiej, wskazują nam drogę do świętości i orędują za nami. Msze św. tak jak w niedzielę.
» Czwartek - Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych.
Msze św. 2.XI o godz. 8.00, 17.00 i 18.00.
Od 2 listopada po Mszy św. o godz. 17.00 modlitwa za zmarłych.
Za zmarłych możemy zyskać i ofiarować odpust. Jak zyskać taki odpust możemy przeczytać wychodząc z kościoła i na stronie internetowej parafii (w części "Aktualności"). Największym darem dla naszych zmarłych jest modlitwa, Msza św. i Komunia św. ofiarowana w intencji zmarłych. Celem Tygodnia Modlitw za Zmarłych jest zmobilizowanie nas do pamięci o tych, co od nas odeszli. Wyrazem tej pamięci są między innymi wypominki za zmarłych, zarówno listopadowe jak i roczne. Jeśli ktoś nie zdążył jeszcze ich zamówić, to może uczynić to dziś lub w najbliższym czasie również w kancelarii.
» W sobotę wsp. św. Karola Boromeusza.

» We wtorek od godz. 16.00 będzie spowiedź przed Świętem Zmarłych.

» We czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu i Godzina Święta o godz. 16.00.

» W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź św. we czwartek i piątek od godz. 16.00. » W piątek od godz. 8.00 odwiedziny chorych. » W sobotę o godz. 16.30 różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Nakświętszej Maryi Panny, po Mszy św. o godz. 17.00 nabożeństwo.

» Po przyszłej niedzieli - we wtorek 7.11. - będzie odbiór zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego. Szczegóły podamy w przyszłą niedzielę. Przy wejściu do kościoła jest plakat i ulotki z informacjami. Akcja prowadzona jest we współpracy z Fundacją Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

• o tej, która umierała z uśmiechem na ustach,
• "Miłość po(za) grób",
• relacja o imigrantach i uchodźcach.

"Niedziela"
• o świętej Edycie Stein, patronce Europy,
• "Siła modlitwy",
• "Przemoc w walce z "przemocą"".
W dodatku jest obrazek z modlitwą za dusze w czyśćcu cierpiące.

• "Ludzie, których marzenia się spełniły",
• "Nauczyciel miłosierdzia" - o św. Marcinie z Tours,

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do Boga
+ Anna Ślósarczyk (64 lata).