XXV Niedziela Zwykła - 24/09/2017

Kalendarz liturgiczny:
» W poniedziałek wspomnienie św. Władysława z Gielniowa.
» Środa - św. Wincentego a Paulo,
» czwartek - wspomnienie św. Wacława,
» piątek - Święto św. Archaniołów, Michała, Gabriela i Rafała. Swojego patrona czci ks. Rafał, któremu składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o modlitwie. Msza św. w intencji ks. Rafała będzie w piątek o godz. 17.00.
» Sobota - wspomnienie św. Hieronima.

» Adoracja Najświętszego Sakramentu we czwartek o godz. 16.00.

» W piątek o godz. 18.30 wyjazd na nocne czuwanie do Częstochowy. Autokar będzie podstawiony u wylotu ul. Cisowej. Prosimy zabrać napoje i coś do jedzenia. W piątek kancelaria jest nieczynna ze względu na pielgrzymkę.

» 7 października będzie w Polsce potężna modlitwa przy granicach naszej Ojczyzny w intencji o pokój w Polsce i na świecie. Więcej można się dowiedzieć w Internecie szukając hasła "Różaniec do Granic", można także dołączyć do grup modlitewnych udając się do wyznaczonych kościołów stacyjnych przy granicy. W Archidiecezji Krakowskiej będzie to Ludźmierz i Chyżne.
W naszym kościele również podejmiemy modlitwy, by dołączyć do wielkiego błagania - o czym poinformujemy w przyszłą niedzielę.

» "Bóg zapłać" za ofiary złożone do puszek dla poszkodowanych w sierpniowej wichurze.

» Dzisiaj, o godz. 19.00, będzie w naszym kościele koncert wirtuoza gitary p. Jana Oberbeka - na rzecz budowy naszego kościoła. Zapraszamy.

• o pijaństwie, które jest ukrytą formą satanizmu,
• "Jak się robi jezioro?" pod Bełchatowem,
• "Raptus i misjonarz" wyniesieni na ołtarze przez papieża Franciszka.

• rozmowa z abp. Grzegorzem Rysiem,
• o działaniach Ministerstwa Środowiska dla ochrony bioróżnorodności,
• "Cud w Sztokholmie",
• W dodatku: dla seniora "Niezbędnik emeryta".

"Źródło" - numer specjalny :
• o naszych Niebieskich Obrońcach - Archaniołach,
• "Śladami średniowiecznego egzorcysty",

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do Boga
+ Danuta Jagła (66.lat)
+ Otylia Urbaniec (85 lat).