Niedziela Zesłania Ducha Świętego - 04/06/2017

Kalendarz liturgiczny:
» Dziś - w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego - obchodzimy Święto Dziękczynienia, duchowe wotum za niepodległość i wolność.
Kończy się też okres wielkanocny.
Po Mszy św. będzie adoracja Najświętszego Sakramentu z racji pierwszej niedzieli miesiąca.
» W poniedziałek Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Mszę św. o godz. 17.00 i 18.00.
» We czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, w tym dniu przypada wspomnienie św. Jadwigi Królowej.
» Sobota - wspomnienie bł. Bogumiła.

» Nabożeństwa czerwcowe - codziennie po Mszy św. o godz. 17.00.

» Z okazji 100-lecia objawień fatimskich, polscy biskupi odnowią Akt Poświęcenia w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi. Zostanie to dokonane 6 czerwca (we wtorek) w pallotyńskim Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach, zwanym "polską Fatimą". Ponowienie tego aktu w każdej diecezji, parafii i rodzinie będzie miało miejsce w Święto Narodzenia Matki Bożej, 8 IX 2017 r.
Czerwcowy akt poświęcenia jest odnowieniem Aktu z 8 września 1946 r. dokonanego na Jasnej Górze, pod przewodnictwem prymasa kard. Augusta Hlonda. Był on nawiązaniem do ofiarowania świata Niepokalanemu Sercu Maryi, dokonanego przez Piusa XII w 1942 r., którego inspiracją były objawienia fatimskie. Wszyscy świadomie i dobrowolnie powierzmy siebie, swoje rodziny i kraj nasz cały Niepokalanemu Sercu Maryi.

» W środę po Mszy św. o 17.00 zebranie członków Zespołu Caritas.

» We czwartek od godz. 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

» W przedsionku kościoła zbieramy na fundusz budowy naszej świątyni. Parafia zrealizowała kolejną fakturę na kwotę ponad 90 tys. zł. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne podziękowania "Bóg zapłać".

• dlaczego 6 czerwca tego roku nie może przejść niezauważony?
• premier Beata Szydło mówi o kapłaństwie swojego syna,
• jaka jest prawda o emigrantach?

• rozmowa z Zofią Posmysz świadkiem obozu koncentracyjnego w Auschwitz,
• "Zrozumieć przyrodę",