Niedziela Miłosierdzia Bożego - 30/04/2017

Kalendarz liturgiczny:
» Dziś rozpoczynamy Tydzień Biblijny. Zachęcamy do czytania Pisma Św. które jest Żywym Słowem naszego Pana.
» W poniedziałek wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika.
» We wtorek wspomnienie św. Atanazego.
» We środę obchodzimy ODPUST w naszej parafii, czcimy Najświętszą Maryję Pannę Królową Polski, która jest patronką naszej wspólnoty. Suma odpustowa będzie o godz. 11.00, bez procesji. Msze św. jak w niedzielę.
» We czwartek Święto św. Floriana,
» piątek - wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka,
» sobota - Święto świętych apostołów Filipa i Jakuba.

» W poniedziałek rozpoczynamy nabożeństwa majowe, które będą codziennie o godz. 17.30.

» Dzień 2 maja jest od 2004 roku Dniem Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Wywieśmy tego dnia biało-czerwone flagi, dając wyraz dumy, że jesteśmy Polakami!

» Bóg zapłać za ofiary złożone na Uniwersytet Jana Pawła II (3.400 zł) oraz za ofiary przy poświęceniu pokarmów na budowę kościoła (6.620 zł).

» Przed kościołem jest zbiórka do puszek na Syrię, w której od 6 lat trwa wojna.

» W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i I sobota miesiąca.
Adoracja Najświętszego Sakramentu i Godzina Święta we czwartek godz. 16.00. Okazja do spowiedzi będzie we czwartek i w piątek od godz. 16.00.
Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w piątek od godz. 8.00.
W sobotę będzie spowiedź dla dzieci I Komunijnych i ich rodziców, od godz. 10.00 kl. III A, od godz. 11.00 kl. III B.
Od godz. 16.30 różaniec, Msza św. i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.

» W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 i 12.30 w naszej parafii będzie I Komunia Święta.
Również za tydzień będzie zbiórka na budowę naszego kościoła.

» "Bóg zapłać" za ofiary na Syrię (5.812 zł i 5&euro).

» Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, której teksty pozwolą nam głębiej przeżyć tajemnicę Zmartwychwstania Pańskiego.

• Jak zdobyć młodych ludzi dla Boga?
• "Zupełnie nowe oblicze patriotyzmu",
• "Małżeńska historia z Jezusem".

• "Franciszek w kościele męczenników" - o pielgrzymce papieża do Egiptu,
• o darze papieża dla Sanktuarium Jasnogórskiego w postaci jubileuszowego odpustu,
• "Weź i czytaj!" - o Narodowym Dniu Czytania Pisma Świętego.

• "Majowa Jutrzenka",
• o listach siostry Łucji na temat toczącej się bitwy o małżeństwa i rodzinę,