List do Parafian -

publikacja: 10/04/2017

List Rady Parafialnej do Parafian

Szanowni Państwo!

Ponad rok temu, w lutym 2016, rozpoczęliśmy budowę naszego kościoła. Do planowanego zakończenia budowy pozostało nam około pięć miesięcy. Jest jeszcze wiele prac do wykonania. Część środków na nie posiadamy z dotychczasowych zbiórek, brakuje nam jednak ok. 2,5 miliona złotych.
Budujemy kościół wspólnymi siłami i teraz potrzeba zintensyfikowanego zaangażowania w to dzieło. Jeśli nie uda nam się uzbierać koniecznej kwoty, będziemy zmuszeni wstrzymać budowę.
W ciągu 5 miesięcy musimy zebrać brakujące 2,5 mln złotych, czyli średnio 500.000 złotych miesięcznie. Obecnie ze zbiórek w każdą pierwszą niedzielę miesiąca wpływa średnio 20.000 złotych, co stanowi zaledwie 4% niezbędnej kwoty miesięcznej.

Dotychczas konto budowy zasiliły wpłaty zbierane od 2002 roku, zakup 5 cegiełek (spośród dostępnych 100) oraz kilka fundacji celowych. Na około tysiąc rodzin zamieszkujących parafię w roku 2016 (za cały rok) 363 rodziny wpłaciły kwotę poniżej 1.000 zł, 147 rodzin wpłaciło kwoty między 1.000 a 3.000 zł zaś 42 rodziny - kwoty 3.000 zł lub więcej. Ponad połowa rodzin nie dokonała żadnej wpłaty.

Bez wspólnego zaangażowania nie będzie możliwe terminowe zakończenie inwestycji.

Prosimy o ofiary umożliwiające terminowe dokończenie budowy kościoła. Można je złożyć w czasie każdej niedzielnej mszy świętej w kopercie dołączonej do niniejszego foldera bądź w zakrystii, kancelarii parafialnej lub przelewem na konto parafii.
Będziemy wdzięczni za każdą ofiarę złożoną na budowę kościoła.

Więcej informacji o możliwych sposobach finansowania budowy można znaleźć pod na bogu budowy po adresem: www.parafia.justowska.info/budowa/.

Kraków - Wola Justowska, Wielki Post 2017

Z serdecznymi pozdrowieniami i wyrazami szacunku
Rada Parafialna wraz z duszpasterzami