Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki - 01/01/2017

» W poniedziałek wspomnienie św. Bazylego i Grzegorza z Nazjanzu.
» Wtorek - wspomnienie Najświętszego Imienia Jezus.
» W piątek obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze św. będą jak w każdą niedzielę. W tym dniu modlimy się za misje, również składka przeznaczona będzie na cele misyjne.
W Uroczystość Objawienia Pańskiego katolik jest zobowiązany uczestniczyć we Mszy św. Po Mszach św. będzie można zaopatrzyć się w poświęcone kadzidło i kredę. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
W pierwszy piątek nie będzie odwiedzin chorych z Komunią Św.

» W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca.
Czwartek od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, o godz. 18.00 Msza Św.
W sobotę o godz. 17.00 będzie różaniec wynagradzający i nabożeństwo z racji I soboty miesiąca i Msza św. o 18.00.

» Porządek wizyty duszpasterskiej wg harmonogramu.

» Msze św. w tym tygodniu: o godz. 8.00 rano (w piątek porządek niedzielny), we czwartek i w sobotę również o godz. 18.00.

» W przedsionku kościoła wspieramy fundusz budowy naszego kościoła.

Na progu Nowego Roku wita nas Maryja, Święta Boża Rodzicielka, z Dzieciątkiem Jezus. Pragnie każdemu z nas błogosławić słowami Pisma św.: "Niech cię Pan błogosławi i strzeże. Niech Pan rozpromieni oblicze nad tobą, niech cię obdarzy swą łaską. Niech zwróci ku tobie oblicze swoje i niech cię obdarzy pokojem".
Największym błogosławieństwem dla nas jest fakt, że Bóg zesłał Syna swego przez Matkę Najświętszą, która stała się zarazem Matką Kościoła Chrystusowego. Dlatego stając w bramie Nowego Roku kierujemy do Niej gorącą prośbę o opiekę na każdy dzień.

• rozmowę o nowościach w Gwardii Szwajcarskiej na Watykanie,
• "Prawdziwa nadzieja nie umiera",
• o randce na kolanach.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do Boga:
+ s. Konrada Wystub (86 lat) ze Zgromadzenia Sióstr Córek Bożej Miłości i
+ Alina Sosnowska (68 lat).