II Niedziela Adwentu - 04/12/2016

Kalendarz liturgiczny:
» Dzisiejsza niedziela jest dniem modlitw za Kościół na Wschodzie. W przyszłą niedzielę będzie zbiórka do puszek na ten cel.
» Dziś przypada wspomnienie św. Jana Damasceńskiego i św. Barbary.
» Wtorek - św. Mikołaja,
» we środę św. Ambrożego boskupa i doktora Kościoła.
» Czwartek - UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY. Msze św. będą o godz. 17.00 i 18.00.
Tego dnia od godz. 12.00 do 13.00 w naszym kościele będzie możliwość czerpania łask przed Najświętszym Sakramentem w "Godzinie Łaski".
We czwartek nie będzie Adoracji Najświętszego Sakramentu o godz.16.00.

» Zapraszamy na roraty, które są od poniedziałku do soboty o godz. 17.00.
Nie zapominajmy o duchowym przygotowaniu do świąt. Już dziś zaplanujmy wcześniejszą spowiedź święta.

» W przedsionku kościoła zbiórka na budowę nowej świątyni.

» Opłatki na stół wigilijny, świece Caritas i kartki świąteczne można nabyć przy wejściu do kościoła.

» W tym tygodniu rozpoczną się prace przy górnej część kościoła, od dostarczania na plac budowy przygotowanych drewnianych elementów.
W ostatnim czasie parafia zrealizowała dwie faktury. W sumie zapłaciła 320 tysięcy złotych. Sprawy budowy kościoła polecam Waszej modlitwie i ofiarności za którą serdecznie dziękuję - "Bóg zapłać".

• O podwójnej kradzieży św. Mikołaja,
• o piętnastoletnim geniuszu internetowym, kandydacie na ołtarze,
• o zaletach wspólnego gotowania i jedzenia.

• "Pomagamy katolikom za wschodnią granicą",
• o ludziach ekstremalnych,
• o rekolekcjach z kuracją zdrowotną.

• "Moc płynąca ze świętości",
• o dziedzictwie wiary w kopalni soli w Wieliczce,