IV Niedziela Zwykła - 31/01/2016

Kalendarz liturgiczny:
» Wtorek - Święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. o godz. 8.00, 17.00 i 18.00. W Polsce kończy się tradycyjny okres śpiewania kolęd. Liturgia po raz ostatni ukazuje Chrystusa jako Dzieciątko. W tym dniu Kościół obchodzi Dzień Życia Konsekrowanego, poświęcony modlitwie za osoby Bogu poświęcone.
Składka przeznaczona jest na zakony kontemplacyjne.
» Środa - wspomnienie św. Błażeja i św. Oskara.
» Piątek - wspomnienie św. Agaty. O godz. 17.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji s. Agaty. Solenizantce składamy najlepsze życzenia i dużo Bożego błogosławieństwa.
» Sobota - św. Pawła Miki i Towarzyszy.

We wtorek o godz. 18.30 modlitwy uwielbienia.

W tym tygodniu przypada 1. czwartek, 1. piątek i 1. sobota miesiąca.
Adoracja Najświętszego Sakramentu i Godzina Święta we czwartek o godz. 16.00.
Okazja do spowiedzi będzie we czwartek i w piątek od godz. 16.00.
Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w piątek o godz. 8.00.
W sobotę o godz. 16.30 różaniec, Msza św. i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.

We środę - 27 stycznia - została podpisana umowa z Firmą INTER-BUD na budowę naszego kościoła.
Rozpoczynamy prace, które będą wymagały wiele trudu i ofiar.
Bardzo prosimy o modlitwę i wsparcie, byśmy w przyszłym roku mogli się cieszyć nową świątynią.

W przyszłą niedzielę zbiórka na fundusz budowy naszej świątyni.

• kilka historii powołań zakonnych,
• o Alcide De Gaspari twórcy Unii Europejskiej, dziś kandydacie na ołtarze,
• "Ostatnia z rodu" -wzruszająca historia polskiej patriotki.

• "Demokracja na dywaniku",
• "Cud w Lourdes",
• o wiernym świadku Arktyki - ks. Marcinie. .

• o miłosiernej Matce Teresie z Kalkuty,
• "Miłosierdzie - główną belką Kościoła",

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do Miłosiernego Boga:
+ Bogdan Wyżga (56 lat).