POMAGAJĄ NAM
Aktualności i ogłoszenia


List duszpasterzy z okazji kolędy -

publikacja: 20/12/2015

Boże Narodzenie 2015

Szanowni Państwo, Drodzy Parafianie.

Obchodząc doroczną pamiątkę Bożego Narodzenia, pragniemy życzyć, aby świąteczne spotkania z Miłością, która tak pokornie objawiła się w betlejemskiej grocie, napełniły serca pokojem i radością. Niech nasza parafia i Wasze wspólnoty rodzinne, staną się ?wyspami miłosierdzia na morzu obojętności?. Niech serca pozostaną otwarte na Łaski Roku Jubileuszowego . 2015 rok zgodnie z Uchwałą Sejmu RP był Rokiem św. Jana Pawła II.

Ojciec Święty Franciszek 8 XII ogłosił Nadzwyczajny Rok Święty ? Jubileusz Miłosierdzia, pod hasłem: "Miłosierni jak Ojciec" (Łk 6, 36), który potrwa do Uroczystości Chrystusa Króla 2016r. Jubileusz rozpoczął się otwarciem Drzwi Świętych w Bazylice św. Piotra. Symbolizują one Chrystusa - - Bramę Miłosierdzia. Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia, to czas szczególnej łaski i możliwości, aby przez posługę Kościoła pojednać się z Bogiem i ludźmi, przyjąć dar Bożego Miłosierdzia. W wyznaczonych świątyniach można uzyskać odpusty. "Ważne jest aby ten moment połączony był przede wszystkim z Sakramentem Pojednania i uczestnictwem w Mszy św. oraz refleksją nad miłosierdziem. Konieczne będzie, by tym celebracjom towarzyszyło wyznanie wiary i modlitwa za mnie oraz w intencjach, które noszę w sercu dla dobra Kościoła i całego świata" /Franciszek/. W czasach największych okrucieństw świat potrzebuje na nowo odkryć prawdę o Bogu, który jest Miłosierny dla każdego. Rok Miłosierdzia jest czasem sposobnym do zmiany dotychczasowego stylu życia. Do nawrócenia są wezwani szczególnie ci, którzy znajdują się daleko od łaski Bożej. Rok Miłosierdzia jest nam dany po to, aby oprócz łagodnego dotyku przebaczenia Boga doświadczyć w naszym życiu także Jego obecności obok nas i Jego bliskości i aby odkryć, iż Miłosierdzie Boże może być dla nas źródłem radości, ukojenia i pokoju. Zachęcamy parafian, aby według św. Faustyny praktykować to Miłosierdzie na trzy sposoby: czyn, słowo, modlitwa. Metropolita krakowski, kard. Stanisław Dziwisz ustanowił 5 kościołów w Krakowie, w których wierni będą mogli uzyskać odpust zupełny w czasie Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia:
- Katedra św. Stanisława i św. Wacława na Wawelu,
- Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach,
- Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie,
- Bazylika Wniebowzięcia NMP (kościół Mariacki) w Krakowie,
- Sanktuarium Krzyża Świętego w Krakowie-Mogile.

W 2016 roku przypada także 1050 Rocznica Chrztu Polski. Jest to doniosłe wydarzenie w dziejach naszej Ojczyzny jak i okazja do osobistej wdzięczności za życie Boże otrzymane na chrzcie świętym. Radosnym wydarzeniem dla naszej Ojczyzny i całego Kościoła będą Światowe Dni Młodzieży w Krakowie, w lipcu 2016 r. W dalszym ciągu potrzebujemy miejsc noclegowych dla sporej liczby pielgrzymów wyznaczonych na naszą parafię.

Odnośnie do spraw dotyczących naszej parafii, informujemy Państwa o przeniesieniu małego spichlerza na miejsce wyznaczone w planie zagospodarowania parafii. Cieszymy się również otrzymanym pozwoleniem na budowę kościoła.
Prosimy o wsparcie modlitewne i finansowe.
Za wszelką pomoc duchową i materialną serdecznie dziękujemy.

Wizyta duszpasterska jest okazją do bezpośredniego kontaktu z duszpasterzami parafii oraz podzielenia się z nimi swoimi troskami i problemami. Otwierając drzwi Waszego domu otrzymujecie przez ręce kapłana błogosławieństwo samego Boga.
Na wizytę duszpasterską prosimy przygotować na stole krzyż, świece, wodę święconą, Pismo Święte i kropidło, a dzieci i młodzież swoje zeszyty do katechezy. Niech Rok Miłosierdzia okaże się czasem wzajemnego dobra, otwartych drzwi i serc. Bóg zapłać za okazaną gościnę i świadectwo wiary oraz miłosierdzia. W przypadku wątpliwości dotyczących wizyty duszpasterskiej prosimy o kontakt telefoniczny pod numer: 12 4252354 (przed godziną rozpoczęcia kolędy w danym dniu).

Szczęść Boże!

Z Bożym błogosławieństwem - duszpasterze Parafii NMP Królowej Polski - Wola Justowska, Kraków.


powrót