XIX Niedziela Zwykła - 09/08/2015

Kalendarz liturgiczny:
- W dniu dzisiejszym przypada święto św. Teresy Benedykty od krzyża (Edyty Stein), dziewicy i męczennicy, patronki Europy.
- W poniedziałek święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika,
- wtorek wspomnienie św. Klary,
- we czwartek - Święto Najświętszej Maryi Panny Kalwaryjskiej,
- w piątek wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego.
- W sobotę Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. będą odprawiane tak jak w niedzielę. W tym dniu jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa we Mszy św. Błogosławienie ziół i kwiatów będzie na wszystkich Mszach św.

W okresie wakacji w dni powszednie będzie tylko jedna Msza św. o godz. 18.00.
W niedziele lipca i sierpnia nie będzie Mszy św. o godz. 12.30.

We wtorek o godz. 18.00 Msza św. i spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja.

We środę po Mszy św. nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

We czwartek od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w naszym kościele.
Również w tym dniu nasza parafia jest zaproszona na Adoracje Najśwętszego Sakramentu w kaplicy Wieczystej Adoracji obok Bazyliki Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach od godz. 21.00 do 6.00 rano. Serdecznie zapraszam Was wszystkich na chwilę modlitwy, w której obok osobistych intencji będziemy też dziękować Bogu za otrzymanie pozwolenia na budowę kościoła i polecać to dzieło Bożej Opatrzności.

W przyszłą niedzielę jest II Ogólnopolska Pielgrzymka Czcicieli Bożego Miłosierdzia do Sanktuarium w Łagiewnikach. Główna Msza św. o godz. 12.00 .

Za ofiary na budowę kościoła złożone w minioną niedzielę składamy serdeczne "Bóg zapłać".

- Prawo poza ideologią,
- Półksiężyc nad Wisłą,
- Sekrety krymskie.

- By niebo nie było puste,
- Modlitwa to "awantura" o łaskę Boga,
- Wiktoria warszawska,
- Pierwsza Dama.

- Matka z radością poda dłoń,
- Niemcy lamentują,
- Wojujący islam.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Bóg odwołał
+ Zbigniewa Dusińskiego (44 lata).