Niedziela Najświętszej Trójcy - 31/05/2015

Kalendarz liturgiczny:
- W poniedziałek Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Msze św. będą o godz. 17.00 i 18.00.
- Dziś przypada święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny,
- w poniedziałek wspomnienie św. Justyna,
- środa św. Karola Lwangi.
- Piątek św. Bonifacego.

We czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej - Boże Ciało.
Msze święte będą o godz. 8.00, 9.30, 11.00, ok. 13.00 i o 18.00.
Po Mszy św. o godz. 11.00 wyruszy procesja eucharystyczna. Bardzo proszę o przygotowanie ołtarzy według dotychczasowego porządku: I - ogrodnicy z Domowym Kościołem, II - Róże Różańcowe, III - mieszkańcy Chełmu, IV - mieszkańcy Zakamycza. Proszę o przygotowanie feretronów i udekorowanie domów, zwłaszcza na trasie procesji. Wystrój domów i nasz udział w procesji jest wyrazem naszej wiary w obecność Jezusa w Eucharystii. Zachęcam do udziału w procesji całe rodziny. Dzieci z klasy III zapraszam na procesję w strojach komunijnych.
Po procesji będzie Msza św. około godz. 13.00 oraz wieczorem o godz. 18.00.
Dzieci zapraszamy do sypania kwiatów. Próba sypania kwiatów będzie we środę o godz. 16.00.
We czwartek nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu o godz. 16.00.

We środę przed Bożym Ciałem od godz. 16.30 możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty.
Zapraszamy również do udziału w Oktawie Bożego Ciała. Msza św. o Najświętszej Eucharystii z procesją eucharystyczną będzie odprawiana po Bożym Ciele o g. 17.00. W niedzielę nabożeństwo i procesja o godz. 17.30.

Modlitwy uwielbienia - wtorek, 18.30.

W tym tygodniu przypada 1. czwartek, piątek i 1. sobota miesiąca.
Okazja do spowiedzi w piątek od godz. 16.00.
W sobotę różaniec o godz. 16.30 i nabożeństwo wynagradzające o godz. 17.30.

W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 będzie Msza św. dla chorych i starszych z naszej parafii a następnie spotkanie przy herbacie w spichlerzu.

Przy wyjściu z kościoła zespół Caritas zbiera do puszek na potrzeby biednych z naszej parafii.

"Przewodnik Katolicki":
- dodatek z myślami ks. Jana Twardowskiego,
- "Gotowy chleb z nieba",
- rozmowa z ojcem kustoszem grobu św. Charbela w Libanie.

- w jakim domu wychował się Andrzej Duda?
- o tajemniczych okolicznościach śmierci sługi bożego ks. Franciszka Blachnickiego,
- o kościele w mieście niewierzących.

- "Czy w małżeństwie jest jak w zakonie?",
- o cudach Eucharystycznych,
- o ks. Janie Twardowskim w 100 rocznicę urodzin.

- "Biją za rodzinę",
- o tym, gdzie można przyjąć szkaplerz,
- "Nieznana historia" świadka zamachu na Jana Pawła II.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do Boga
+ Janusz Suszczyński (78 lat).