IV Niedziela Zwykła - 01/02/2015

Kalendarz liturgiczny:

- Poniedziałek - Święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. o godz. 8.00, 17.00 i 18.00. W Polsce kończy się tradycyjny okres śpiewania kolęd. Liturgia po raz ostatni ukazuje Chrystusa jako Dzieciątko. W tym dniu Kościół obchodzi Dzień Życia Konsekrowanego, poświęcony modlitwie za osoby Bogu poświęcone. Jutrzejsza składka przeznaczona jest na zakony kontemplacyjne.

- Wtorek - wspomnienie św. Błażeja i św. Oskara.

- Czwartek - wspomnienie św. Agaty. O godz. 17.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji s. Agaty (naszej zakrystianki). Solenizantce składamy najlepsze życzenia i dużo Bożego błogosławieństwa.

- Piątek - św. Pawła Miki i Towarzyszy.

Modlitwy uwielbienia - wtorek o godz. 18.30.

W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i I sobota miesiąca.
- Adoracja Najświętszego Sakramentu i Godzina Święta w czwartek o godz. 16.00.
- Okazja do spowiedzi będzie w czwartek i w piątek od godz. 16.00.
- Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w piątek o godz. 8.00.
W sobotę o godz. 16.30 różaniec, Msza św. i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.

Opłatek dla wszystkich grup parafialnych będzie dziś o godz. 15.30. Serdecznie zapraszamy.

W przedsionku kościoła wspieramy fundusz budowy nowego kościoła.

"Przewodnik Katolicki":
- "Moja córka chce zostać zakonnicą",
- o dziewicy konsekrowanej, mistrzyni Polski w piłce nożnej,
- o nieomylności papieża z dogmatu ogłoszonego w 1870r.

- druga część filmu o św. Teresie,
- "Rzeczoznawca Komisji Majątkowej - skazany głośno, uniewinniony cicho",
- rozmowa o rozeznaniu powołania.

- "Na śladach ks. Bosko",
- "Serce Boga dla świata",
- o życiu osób żyjących za klauzurą.

- "Sposób na życie według woli Bożej",
- o tym, czy sąd może zwolnić kapłana z tajemnicy spowiedzi?
- "Brońmy krzyża nie tylko na Giewoncie".

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Boga:
+ Kazimiera Syrda (80 lat),
+ Bolesław Kordas (86 lat).