III Niedziela Zwykła - 25/01/2015

Kalendarz liturgiczny:
- Dziś przypada święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła.
- Poniedziałek - wspomnienie św. Tymoteusza i Tytusa,
- wtorek - bł. Jerzego Matulewicza,
- środa - św. Tomasza z Akwinu,
- sobota - św. Jana Bosko.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 16.00.

W tym tygodniu kończymy wizytę duszpasterską, kolędę. Pragniemy podziękować wszystkim z którymi spotkaliśmy się w czasie wizyty duszpasterskiej, za życzliwość i liczne wyrazy gościnności oraz troskę o dobro naszej wspólnoty parafialnej. Niech błogosławieństwo kolędowe umocni miłość i jedność w rodzinach. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone w czasie kolędy, które przeznaczamy na potrzeby parafii - "Bóg zapłać".

Msze św. w tym tygodniu będą: w poniedziałek 7.15, a od wtorku o godz. 17.00 i 18.00.

Opłatek dla wszystkich grup parafialnych odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 15.30. Serdecznie zapraszamy.

W przyszłą niedzielę, wspieramy fundusz budowy naszego kościoła.

"Przewodnik Katolicki":
- "Papież wszystkich chrześcijan", - "... a nadzieja zawsze ostatnia", - "Mózg umiera pierwszy".

- czym jest tzw. pigułka "dzień po"? - "Fiesta filipińskiego Kościoła", - o mało znanej, tragicznej historii mieszkańców Górnego Śląska.

- "Różne biedy i to samo lekarstwo" podane przez papieża, - ostatni świadkowie Auschwitz, - rozmowa z arabistą dr. J. Burym o przyczynach i konsekwencjach zamachów w Paryżu.

- o hymnie na ŚDM, - o św. Brygidzie, - "Franciszek przefiltrowany".