POMAGAJĄ NAM
Aktualności i ogłoszenia


Program Duszpasterski na rok liturgiczny 2014/15 -

publikacja: 30/11/2014

"Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię" - tak brzmi hasło roku duszpasterskiego, który rozpoczyna się wraz z pierwszą niedzielą Adwentu, 30 listopada 2014 r.

- Poszukujmy nowych form towarzyszenia ludziom w doświadczeniu nawrócenia - zachęca przewodniczący Episkopatu abp Stanisław Gądecki.

- Chcemy zachęcać wierzących do patrzenia na swoje życie jak na proces, w którym powinien dokonywać się wzrost dojrzałości w wierze - wyjaśnia abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski. - Na tej drodze potrzeba osób towarzyszących: doświadczonych duszpasterzy, stałych spowiedników i kierowników duchowych, którzy pomogą odczytywać znaki, dadzą wsparcie w trudnych chwilach i przez to wzmocnią wierność Bogu i gotowość otwarcia się na Jego obecność. Poznanie Boga winno owocować żywą relacją z Nim i życiem z wiary - dodaje abp Gądecki.

W wielu miastach Polski zadomowił się zwyczaj nocy konfesjonałów, wiele diecezji podjęło w Wielkim Poście 2014 roku apel Ojca Świętego Franciszka i zorganizowało spowiedź w ramach światowej inicjatywy "24 godziny dla Pana". - Poszukujmy nowych form towarzyszenia ludziom w doświadczeniu nawrócenia - zachęca przewodniczący Episkopatu abp Stanisław Gądecki. Proponuje, by organizować celebracje pokutne, w trakcie których wierni przed indywidualną spowiedzią mogliby skorzystać z modlitwy wstawienniczej lub rozmowy.


powrót