POMAGAJĄ NAM
Aktualności i ogłoszenia


List papieża Franciszka w sprawie naszego kościoła -

publikacja: 07/07/2014

W odpowiedzi na list wysłany przez parafię do papieża Franciszka z prośbą o błogosławieństwo i modlitwę w intencji budowy kościoła, Sekretariat Stanu przesłał do księdza proboszcza słowa papieża Franciszka. W tekście tym czytamy m.in.:


"Ojciec Święty z bólem przyjął relację o dwukrotnym spaleniu drewnianych kościołów, które służyły lokalnej społeczności nie tylko jako zabytki architektury i rzemiosła, ale przede wszystkim jako domy spotkania z Bogiem w liturgii i na modlitwie. Wyraża uznanie dla zaangażowania Księdza Proboszcza i Parafian, mających na celu wybudowanie nowej murowanej świątyni, z równoczesną troską o zachowanie istniejących zabytków i wyjątkowego charakteru miejsca, którego czują się gospodarzami. Papież ma nadzieję, że uda się pokonać wszystkie trudności i w drodze dialogu i zrozumienia przełamać opory tych, którzy mają inną wizję artystyczną zagospodarowania tej religijnej przestrzeni.

Jego Świątobliwość w modlitwie poleca Bożej dobroci Księdza Proboszcza, Jego Współpracowników, Radę Parafialną i Radę Budowy, jak też Parafian i wszystkich Mieszkańców Woli Justowskiej. Wyprasza wszelkie potrzebne łaski, a zwłaszcza dar wytrwałości trosce o dobro wspólne i o duchowy rozwój lokalnej Wspólnoty. Polecając siebie i swą posługę Waszym modlitwom, z serca udziela swego Apostolskiego Błogosławieństwa."


powrót