Pielgrzymka parafialna 2013 -

publikacja: 14/04/2013

Program Pielgrzymki Parafialnej

UWAGA !     ZMIANA  TERMINU !!

Spotkanie przed wyjazdem (organizacyjne) - 10.02.2013 (niedziela), godz. 16:00.

Pogoda w Jerozolimie + prognoza 14 dniowa

WYJAZD:      3 kwietnia     g. 19:30 - parking koło kościoła
WYLOT:        3 kwietnia     g. 23:55 - lotnisko Pyrzowice (Katowice)
POWRÓT:    11 kwietnia     g. 10:00 - lotnisko Pyrzowice (Katowice)

ZIEMIA ŚWIĘTA - NOWY TESTAMENT
3 - 11 KWIETNIA 2013

1 dzień: KATOWICE - TEL AVIV - GÓRA KARMEL - HAJFA
Zbiórka w Katowicach-Pyrzowicach o godz. 07:20 . Odprawa. Wylot do Tel Avivu o godz. 10:20. Lądowanie w Tel Avivie o godz. 15.00. Przejazd do Hajfy - nawiedzenie Sanktuarium na Górze Karmel - Bazylika, Grota Eliasza. Obiadokolacja i nocleg w Nazarecie.
2 dzień: GÓRA TABOR - NAZARET - KANA GALILEJSKA
Śniadanie. Specjalnymi busami wjedziemy na Górę Tabor, gdzie Chrystus ukazał się w chwale razem z Mojżeszem i Eliaszem. Przejazd do Kany Galilejskiej, gdzie Jezus dokonał pierwszego cudu przemiany wody w wino podczas uczty weselnej. Nazaret - miejsce dzieciństwa Jezusa i wizyta w Kościele Zwiastowania oraz w Domu św. Józefa. Obiadokolacja, nocleg.
3 dzień: GÓRA BŁOGOSŁAWIEŃSTW - KAFARNAUM - TABGHA
Śniadanie. Przejazd na Górę Ośmiu Błogosławieństw. Kafarnaum - zwiedzanie miasta Pana Jezusa. Tabgha - kościół cudownego rozmnożenia chleba i ryb, "Kościół Prymatu św. Piotra" na brzegu Jeziora Galilejskiego - miejsce namaszczenia Piotra na głowę Kościoła oraz cudownego połowu ryb. Rejs statkiem po jeziorze Galilejskim. Rzeka Jordan - odnowienie przyrzeczeń Chrztu Świętego. Przejazd na obiadokolację i nocleg do Betlejem
4 dzień: JEROZOLIMA - BETLEJEM
Śniadanie. Przejazd na Górę Oliwną ze wspaniałym widokiem na Święte Miasto - Betfage, Bazylika Wniebowstąpienia i kościół "Pater Noster - Ojcze Nasz", "Dominus Flevit - Pan Zapłakał", przejście do Ogrodów Getsemani i Bazyliki Agonii - Wszystkich Narodów. Przejazd do Betlejem, miejsca narodzenia Pana Jezusa. Pole Pasterzy, Bazylika Narodzenia Pańskiego, Grota św. Hieronima, Grota Mleczna. Obiadokolacja i nocleg.
5 dzień: JEROZOLIMA
Śniadanie. Przejazd do Jerozolimy - Kościół św. Anny i sadzawka Betesda, kaplica Biczowania i Włożenia Krzyża. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami Starej Jerozolimy. Bazylika Grobu Bożego. Przejście dzielnicą ormiańską pod Ścianę Płaczu. Powrót do hotelu w Betlejem. Obiadokolacja i nocleg.
6 dzień: BETANIA - JERYCHO - MORZE MARTWE
Śniadanie. Przejazd do Betanii - Sanktuarium św. Łazarza, Marii i Marty. Jerycho - najstarsze miasto na świecie - Góra Kuszenia i Sykomora-drzewo Zacheusza. Morze Martwe - największa depresja na świecie - chwila relaksu i kąpieli dla chętnych. Powrót do Betlejem na obiadokolację i nocleg.
7 dzień : JEROZOLIMA
Śniadanie. Przejazd do Ain Karem - Sanktuarium Nawiedzenia św. Elżbiety i narodzenia Jana Chrzciciela. Następnie Góra Syjon - kościół In Galikantu, Wieczernik, kościół Zaśnięcia Najświętszej Maryi Panny. Obiadokolacja, nocleg.
8 dzień : TEL AVIV - KATOWICE
Transfer na lotnisko o godz. 02.30 - odprawa, odlot do Katowic. Planowy przylot godz. 09:10.

Cena: 2900 zł + 100 USD

Cena obejmuje m.in.:
- noclegi w pokojach 2 (3) osobowych, z łazienkami,
- wyżywienie 2x dziennie (śniadania i obiadokolacje w formie bufetu)
- wszystkie opłaty za wstęp do zwiedzanych miejsc objętych programem, rejs statkiem po jeziorze Galilejskim, napiwki
- ubezpieczenie NNW i KL,
- opieka pilota/przewodnika
- codzienna Msza święta
- przelot czarterowym samolotem, autokar w Izraelu.

Cena nie obejmuje transferu do i z lotniska Katowice-Pyrzowice (60 zł), kosztu napojów do obiadokolacji oraz ew. ofiar w czasie Mszy świętych (przeznaczanych na sanktuaria, w których msze są odprawiane) !

500 zł należy wpłacić przy złożeniu zgłoszenia (najpóźniej do 10 lutego), pozostałą część należy wpłacić do końca lutego br.

Ważne!
- Wymagany paszport, ważny co najmniej przez 6 miesięcy od daty rozpoczęcia pielgrzymki.
- Paszport bez stempli z Syrii lub/i Libanu.

Program jest ramowy i może ulec zmianom w zależności od zaistniałej sytuacji w czasie trwania wyjazdu!

Wyjazd organizowany przez Biuro Podróży "Centrum" J. Więckowska, Kraków, ul. Lubomirskiego 23/18.

>> Warunki uczestnictwa (pdf)

WATO PRZECZYTAĆ przed wyjazdem:

"Tam gdzie ziemia dotyka nieba" Jacek Święcicki (mateusz.pl)