POMAGAJĄ NAM
Aktualności i ogłoszenia


Boże Narodzenie AD 2011 -

publikacja: 23/12/2011

Tradycyjnie już na nadchodzące Święta księża z naszej parafii napisali list do parafian.
Każda rodzina otrzyma go wraz z informacją o terminie wizyty duszpasterskiej - kolędy.
Już teraz można zapoznać się z tym listem poniżej ("czytaj więcej...").

Program wizyty duszpasterskiej znajduje się na stronie parafialnej w dziale "duszpasterstwo" (menu po lewej).

____________________________________________________________________

 

 

Drodzy Parafianie, Szanowni Państwo!

 

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia składamy Wszystkim najserdeczniejsze życzenia: bliskiego i serdecznego spotkania z Nowonarodzonym Jezusem. Niech światło zaczerpnięte z betlejemskiej stajenki rozprasza ciemności, a Boże Dziecię przywraca wiarę i wlewa do naszych serc nadzieję, pokój i radość oraz obdarza wszelkimi łaskami w każdym dniu Nowego 2012 Roku.

Rok 2011 był w życiu Kościoła pełen doniosłych wydarzeń. Przeżyliśmy beatyfikację Jana Pawła II i Światowy Kongres Miłosierdzia Bożego, po którym rozpoczęła się w parafiach Archidiecezji Krakowskiej Peregrynacja Obrazu Jezusa Miłosiernego oraz relikwii św. Siostry Faustyny i bł. Jana Pawła II. Nasza wspólnota będzie przeżywać ten czas nawiedzenia w maju 2013 roku. W 2011 roku nasza parafia obchodziła 60 rocznicę powstania, do której przygotowała się uczestnicząc w misjach parafialnych o Bożym Miłosierdziu, po których rozpoczęło się nawiedzanie rodzin przez obraz Jezusa Miłosiernego, które daje szczególną możliwość pogłębienia życia religijnego oraz wzajemnego przebaczenia, miłości i pokoju. Niech zgodnie ze słowami ks. Kardynała Stanisława Dziwisza „spotkanie z tajemnicą Bożego Miłosierdzia będzie okazją do przemiany życia, zawrócenia ze złej drogi, pojednania z Bogiem i w naszych rodzinach, w relacjach sąsiedzkich, w szkole i w pracy”.

 

Temat duszpasterski Nowego Roku Liturgicznego brzmi „Kościół naszym Domem”. W Domu tym stanowimy jedną rodzinę, w której Bóg jest naszym Ojcem, do którego wspólnie wołamy Ojcze Nasz, wyznajemy Tą samą wiarę oraz zasiadamy do jednego stołu słowa i Eucharystii.

 

Szanowni Państwo! Obok pracy duszpasterskiej szczególną troską naszej wspólnoty są sprawy związane z odbudową naszej dwukrotnie spalonej Świątyni. Pragniemy Państwa poinformować, że dniu 23 marca 2011 r. parafia otrzymała decyzję o ustaleniu warunków zabudowy (WZ) dla zamierzenia inwestycyjnego jakim jest budowa kościoła w miejscu spalonej świątyni, rozbudowa sanitariatów na plebanię, przeniesienie spichlerza z Trzyciąża oraz budowa miejsc parkingowych. Pomimo wielu trudności i przeszkód generowanych głównie przez Obywatelski Komitet Ratowania Krakowa, cały czas kontynuowane są prace mające na celu uzyskanie zezwolenia na budowę. Polecając to dzieło Bożej Opatrzności i Waszej modlitwie wierzymy, że nasze starania zakończą się sukcesem.

 

Podobnie jak w ubiegłym roku Parafia ponownie uzyskała z Narodowego Funduszu Rewaloryzacji Zabytków Krakowa dofinansowanie remontu starej plebanii w kwocie ponad 200 tys. zł. Z uzyskanych środków przeprowadzono konserwacje drewnianych ścian, gontowego pokrycia dachu i więźby dachowej oraz wymieniono okna i wykonano inne drobne naprawy. 

Dla przypomnienia:

Wizyta Duszpasterska ma charakter religijny. Powinna zgromadzić możliwie całą rodzinę. Jest to okazja do rozmowy na temat życia religijnego, spraw duszpasterskich, podzielenia się z księdzem troskami i radościami. Kapłan przychodzi, aby udzielić BOŻEGO BŁOGOSŁAWIEŃSTWA, modlić się z rodziną i za rodzinę.

Na wizytę duszpasterską należy przygotować na stole: krzyż, świece, wodę święconą, Pismo Święte, kropidło a dzieci i młodzież swoje zeszyty do katechezy. Jeśli brak jest wody święconej, należy to zgłosić ministrantom, zapowiadającym przyjście księdza. Na czas wizyty duszpasterskiej niech będą wyłączone: telewizor, radio i komputer.

W przypadku wątpliwości dotyczących wizyty duszpasterskiej prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem: 12 4252354.

 

Szczęść Boże!

 

Duszpasterze parafii NMP Królowej Polski

Ks. Roman Łędzki i Ks. Rafał Buzała

 

Boże Narodzenie 2011 r.

 

( zapisz/otwórz List w formacie PDF)


powrót