Jest zgoda konserwatora -

publikacja: 19/02/2011

Miejski konserwator zabytków w Krakowie uzgodnił pozytywnie koncepcję budowy nowego kościoła przedstawioną przez parafię.
Równocześnie wyraził także zgodę na rozbudowę istniejącego murowanego budynku gospodarczego (sanitariaty) z przeznaczeniem na nowa plebanię.

Konserwator zaaprobował nadto propozycję parafii, aby przenieść istniejący zabytkowy spichlerz na inną część działki, w pobliże zabytkowego budynku drewnianego tzw. starej plebanii.

Miejski konserwator zabytków miał - według doniesień prasowych - zaproponować także umiejscowienie obok zgrupowanych dwóch budynków drewnianych - przeniesionego z Sieniawy zabytkowego kościółka drewnianego.
W komentarzach do w.w. informacji przeciwko przenisieniu kościólka ostro protestują mieszkańcy Sieniawy.

Zdjęcia kościółka w Sieniawie można oglądać klikając na obrazek powyżej.