POMAGAJĄ NAM
Aktualności i ogłoszenia


Święta Bożego Narodzenia AD 2010 -

publikacja: 20/12/2010

Na nadchodzące Święta księża z naszej parafii napisali list do parafian.
Każda rodzina otrzyma go wraz z informacją o terminie wizyty duszpasterskiej - kolędy.
Już teraz można zapoznać się z tym listem poniżej ("czytaj więcej...").

Program wizyty duszpasterskiej znajduje się na stronie parafialnej w dziale "duszpasterstwo" (menu po lewej).

____________________________________________________________________

 

 

Drodzy Parafianie, Szanowni Państwo!

 

Przyjście Jezusa Chrystusa i Jego misja jest wyrazem wielkiej Miłości Boga do każdego człowieka.

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia składamy najserdeczniejsze życzenia bliskiego i serdecznego spotkania z Nowonarodzonym Jezusem oraz radości serca przepełnionego Bożym pokojem, miłością i ufnością. Niech światło zaczerpnięte z betlejemskiej stajenki rozprasza ciemności, przywraca wiarę i nadzieję, a atmosfera radości oraz pokoju Świąt Bożego Narodzenia towarzyszy wszystkim przez cały Nowy Rok 2011.

 

Nowy Rok Liturgiczny, który rozpoczęliśmy mamy przeżywać w Komunii z Bogiem. Czynimy to pogłębiając lekturę Pisma św. i przyjmując Sakramenty św. Niedzielna Msza św. w życiu człowieka wierzącego stanowi szczególny czas spotkania z Bogiem, powinna Ona być najważniejszą godziną w ciągu tygodnia i źródłem z którego wszystko wypływa w naszym życiu.

 

Nasza parafia w 2011 r. obchodzić będzie 60 rocznicę powstania. Dla dobrego przygotowania się do tego Jubileuszu będziemy przeżywać Misje Parafialne, które rozpoczną się 22 marca 2011 r., w drugą niedzielę Wielkiego Postu i połączoną z nimi peregrynację obrazu Pana Jezusa Miłosiernego w naszych domach.

 

Pragniemy Państwa poinformować, że finalizuje się postępowanie o wydanie przez Prezydenta Miasta Krakowa decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu na nowy, murowany kościół oraz przebudowę budynku gospodarczego na plebanię. Wizualizacja bryły mającego powstać kościoła, którego wygląd  nawiązuje do spalonej świątyni, a jednocześnie uwzględnia potrzeby rozrastającej się parafii znajduje się na stronie internetowej parafii (vide: szkic powyżej).

            Parafia uzyskała dofinansowanie remontu starej plebanii z Narodowego Funduszu Rewaloryzacji Zabytków Krakowa w wysokości 100 tys. zł. Za tą kwotę przeprowadzono prace izolacyjne w celu osuszenia i odwodnienia budynku, pogłębiono piwnicę, zrobiono wylewkę i izolację oraz ocieplono strop.

Polecajmy w modlitwie całą parafię a szczególnie budowę nowej świątyni, miejsca spotkań z Bogiem.

 

Dla przypomnienia:

Wizyta Duszpasterska ma charakter religijny. Powinna zgromadzić możliwie całą rodzinę. Jest to okazja do rozmowy na temat życia religijnego, spraw duszpasterskich, podzielenia się z księdzem troskami i radościami. Kapłan przychodzi aby udzielić BOŻEGO BŁOGOSŁAWIEŃSTWA, modlić się z rodziną i za rodzinę.

Na wizytę duszpasterską należy przygotować na stole: krzyż, świece, wodę święconą, Pismo Święte i kropidło, a dzieci i młodzież swoje zeszyty do katechezy. Jeśli brak jest wody święconej, należy powiedzieć ministrantom, zapowiadającym przyjście księdza. Na czas wizyty duszpasterskiej bardzo prosimy o wyłączenie telewizora, radia i komputera.

Szczęść Boże!

 

Duszpasterska Rada Parafialna
Rada Budowy
Duszpasterze parafii NMP Królowej Polski

Ks. Roman Łędzki i Ks. Rafał Buzała

 

Boże Narodzenie 2010 r.

 

( zapisz/otwórz List w formacie PDF )


powrót