POMAGAJĄ NAM
Aktualności i ogłoszenia


Wolna niedziela? TAK ! -

publikacja: 18/09/2010

Europejska kampania w obronie niedzieli 

Trwa europejska kampania obywatelska w obronie odpoczynku niedzielnego i rodziny. Zaproponowała ją grupa parlamentarzystów europejskich, korzystając z przewidzianego obowiązującym od 1 grudnia ub.r. Traktatem Lizbońskim prawa obywateli Unii Europejskiej do składania petycji w sprawie inicjatyw ustawodawczych.

Parlamentarzyści zwracają uwagę, że europejskie prawodawstwo przewiduje niedzielę jako dzień odpoczynku, ale w wielu krajach nie jest to przestrzegane. Coraz częściej ludzie w niedzielę pracują. Godzi to w dobro rodziny, a zwłaszcza dzieci. Potrzebują one bowiem dnia, który mogłyby spędzić w całości z rodzicami. Inicjatorzy petycji przypominają, że niedziela jako dzień odpoczynku jest jedną z podstaw wzorca społecznego Europy, należąc do jej dziedzictwa religijnego i kulturowego. Ideę poparła m.in. Komisja Episkopatów Wspólnoty Europejskiej (COMECE).

Inicjatywa jest otwarta dla wszystkich obywateli Unii Europejskiej i organizacji naszego kontynentu. By propozycję ustawy w obronie niedzielnego odpoczynku przedstawić Parlamentowi Europejskiemu, konieczne jest zebranie przynajmniej miliona podpisów. Dotychczas poprzez stronę internetową www.free-sunday.eu zebrano ich prawie 20 tysięcy...

[ www.diesdominica.org ]


powrót