Aktualności i ogłoszenia
Zmartwychwstanie Pańskie - 05/04/2026
❚
Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego to najważniejszy dzień w roku liturgicznym. Jego obchody trwają - zgodnie z utrwaloną tradycją - osiem dni i stanowią tzw. okatę wielkanocy. Z tej racji w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
❚
Porządek mszy świętych w Poniedziałek Wielkanocny taki, jak w niedzielę.
Składka w tym dniu przeznaczona będzie na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.
❚
Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego.
Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w naszym kościele będzie o godz. 15.00.
❚
Ksiądz proboszcz składa życzenia:
"Radując się z chwalebnego Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa, życzymy wszystkim Parafianom oraz Gościom, aby to zwycięstwo naszego Pana mogło się dokonywać na co dzień w Waszych sercach mocą Jego łaski. Aby radość zajęła miejsce smutku, miłość pokonała nienawiść, a wszyscy mogli żyć w prawdziwym pokoju i jedności. Szczęść Boże!"
❚
Ksiądz proboszcz złożył także następujące podziękowania:
"Bogu w Trójcy Jedynemu - za to, że nas gromadził przez cały Wielki Tydzień i pozwolił przeżyć święte misteria. Jemu chwała, cześć i uwielbienie.
Ks. Prałatowi za posługę w konfesjonale i głoszenie kazań pasyjnych, ks. Piotrowi za duszpasterską współpracę, za trud przygotowania lektorów i ministrantów oraz całej liturgii Wielkiego Tygodnia.
S. Agacie za przygotowanie dekoracji i dbanie o piękno w naszym kościele.
Panu organiście, grupie wokalnej "Fa-la-fa" i orkiestrze za posługę muzyczną.
Szafarzom Panu Wojciechowi i Jakubowi, służbie liturgicznej - lektorom i ministrantom za posługę liturgiczną.
Harcerzom za czuwanie przy grobie Pana Jezusa w sobotę.
Niosącym baldachim, relikwie i feretrony, dzieciom sypiącym kwiaty.
Dziękuję za udział w adoracji w Wielki Piątek i Wielką Sobotę.
W imieniu obdarowanych wyrażamy wdzięczność wszystkim darczyńcom, cukiernikom za dary na stół świąteczny dla mniej zamożnych parafian. Bóg zapłać. Parafialnemu zespołowi Caritas za przygotowanie i rozwiezienie paczek.
Dziękuję prowadzącym warsztaty dla dzieci w Wielkim Poście.
Wszystkim, którzy modlitwą, ofiarami na kwiaty i wszystkim, którzy w jakikolwiek inny sposób pomogli w przygotowaniu do obchodzenia Świąt Wielkanocy składam serdeczne "Bóg zapłać" w imieniu swoim i całej wspólnoty parafialnej."
❞
Księża zachęcają do lektury prasy katolickiej, gdzie można znaleźć ciekawe artykuły, felietony i refleksje, pozwalające zgłębiać tajemnice Paschalne.
źródło: parafialna tablica ogłoszeń / opr. własne
powrót