Razem zbudujmy kościół

Budowa kościoła to nie tylko poważny problem prawny i logistyczny ale także wielki wysiłek finansowy.
Od czasu drugiego pożaru w kwietniu 2002 roku w różnej formie parafia zbierała środki na budowę nowej świątyni.
Teraz nadszedł czas budowy. Dotychczas zebrane środki pozwolą na wykonanie większości prac budowlanych, są jednak niewystarczające do ukończenia budowy, wyposażenie kościoła oraz prowadzenia dalszych niezbędnych inwestycji parafialnych.
Dlatego też prosimy o wsparcie budowy kościoła.
Ofiary można składać w dowolnym momencie do skarbony w kościele lub w pierwsze niedziele miesiąca w czasie zbiórek prowadzonych w przedsionku kościoła. Można także dokonać wpłaty przelewem lub zakupić cegiełkę - poprzez tą stronę lub w kancelarii parafialnej.
Proponujemy również ufundowanie konkretnych elementów kościoła - drzwi, okien, części dachu itp.
Na poniższym schemacie, klikając na czerwone kropki, można dowiedzieć się, które elementy pozostały nieufundowane i jaki jest przybliżony koszt każdego z nich.
Pracujemy nad tym, aby niedługo można było też dokonać przelewu bezpośrednio z poziomu tej strony.

Teraz nadszedl czas budowy. Dotychczas zebrane środki pozwolą na wykonanie większości prac budowlanych, są jednak niewystarczające do ukończenia budowy, wyposażenie kościoła oraz prowadzenia dalszych niezbędnych inwestycji parafialnych.
Dlatego też prosimy o wsparcie budowy kościoła.
Poniżej znajduje się aktualizowana lista elementow możliwych do ufundowania wraz z przybliżonym kosztem każdego z nich.

Okno okrągłe duże
Okno drewniane większe 115/305
Ilość: 6. Pozostało do ufundowania: 3.
Wartość 1 szt.: 11.000 zł
Okno drewniane mniejsze 110/160
Ilość: 3
Wartość 1 szt.: 5.000 zł
Zwieńczenie wieży, iglica z krzyżem
Zwieńczenie wieżyczki na wieży
Ilość: 4
Wartość 1 szt.: 14.000 zł
Zwieńczenie wieżyczki sygnaturki
Zwieńczenie dachu
Konstrukcja drewniana
Ilość: 125 m3
Wartość 1 m3: 3.960 zł. Pozostało do ufundowania: 125 m3.
Pokrycie dachu kompletne
Ilość: 1.140 m2
Wartość 1 m2: 334 zł. Pozostało do ufundowania: 1.140 m2.
Drzwi główne
Drzwi boczne zewnętrzne
Ilość: 4
Wartość 1 szt.: 23.000 zł.
Okna na balkonach
Ilość: 12 m2
Wartość 1 m2: 2.583 zł. Pozostało do ufundowania: 12 m2.
Wartość: (do wyceny)
Ufundowane - dziękujemy
Ilość: 2
Wartość 1 szt.: (do wyceny)
Balustrady i pochwyty zewnętrzne
Ilość: 70 m
Wartość 1m: 480 zł. Pozostało do ufundowania: 70 m.
Droga procesyjna (nawierzchnia)
Ilość: 720 m2
Wartość 1 m2: 246 zł. Pozostało do ufundowania: 720 m2.
Wymiana okien w krypcie

Nieaktualne