XXVI Niedziela Zwykła - 01/10/2017

Kalendarz liturgiczny:
» Dziś przypada wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus.
» W poniedziałek wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów.
» Środa - wspomnienie św. Franciszka z Asyżu,
» czwartek - św. Faustyny Kowalskiej.
» Sobota - wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.

» W dniu dzisiejszym rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe, które będą o godz. 17.30. Zapraszamy do tej modlitwy w kościele lub w naszych wspólnotach rodzinnych.
Za odmówienie różańca Kościół udziela odpustu zupełnego. Zachęcamy wszystkie dzieci do modlitwy różańcowej za przykładem dzieci z Fatimy.

» W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca.
We czwartek o godz. 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i Godzina Święta.
W piątek od godz. 8.00 odwiedziny chorych z posługą sakramentalną.
Okazja do spowiedzi we czwartek i w piątek od godz.16.00.
W sobotę zapraszamy do modlitwy związanej z inicjatywą "Różaniec do Granic". W naszym kościele o godz. 15.30 będziemy modlili się na różańcu, następnie będzie Msza Św. o godz. 17.00 i nabożeństwo z racji pierwszej soboty.

» W przyszłą niedzielę na Mszy Św. o godz. 12.30 będziemy modlili się w intencji ks. Mirosława Czapli, który w tym roku obchodzi 25 rocznicę Święceń Kapłańskich. Zapraszamy na wspólne dziękczynienie. Księdzu Jubilatowi życzymy wszelkich potrzebnych łask Bożych.

» Salezjański Wolontariat Misyjny składa serdeczne podziękowania za ofiary złożone na Misje (4.377 zł, 5$, 5&euro).

» Przy wyjściu z kościoła wspieramy fundusz budowy nowej świątyni.
W przyszłą niedzielę będzie zbiórka do puszek na działalność Caritasu w naszej parafii.

» "AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI" poszukuje wolontariuszy, którzy wesprą mądrą pomocą dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 72. Więcej informacji na stronie internetowej akademii.

• o różańcu, który jest firmowym znakiem katolickiej pobożności,
• o nowym projekcie Ministerstwa Zdrowia ustawy o pochówkach,
• o bolesnym procederze zamieniania kościołów na restauracje.

"Niedziela"
Tematem tygoidnia jest "Wołanie o trzeźwość", a także artykuły:
• "Polska opleciona różańcem",
• "Byłem sparaliżowany przez 10 miesięcy",
• "Różańcowe zwycięstwo".

• o wydarzeniach związanych z Maryją,
• rozmowa z ks. Pawłem Ptasznikiem na temat Jana Pawła II,

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do Boga
+ Stanisław Januś (83 lata).