Niedziela Miłosierdzia Bożego - 23/04/2017

Kalendarz liturgiczny:
» Dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego. W naszym kościele nabożeństwo Godziny Miłosierdzia o godz. 15.00.
W rodzinach uczcijmy obraz Miłosierdzia Bożego.
Rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Jezus zaprasza nas do świadczenia miłosierdzia, przebaczenia, miłości i braterskiej solidarności wobec tych, z którymi żyjemy na co dzień. » W poniedziałek Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.
» Wtorek - Święto św. Marka ewangelisty,
» sobota - Święto św. Katarzyny ze Sieny. W tym dniu przypada dzień męczeństwa polskiego duchowieństwa w czasie II wojny światowej.

» Spotkanie wyjeżdżających na pielgrzymkę do Zakopanego na Krzeptówki w dniu 13 maja będzie w kościele we wtorek po Mszy św. o godz. 17.00.

» Adoracja Najświętszego Sakramentu we czwartek od godz. 16.00.

» Bóg zapłać za ofiary złożone na Uniwersytet Jana Pawła II (3.400 zł) oraz za ofiary przy poświęceniu pokarmów na budowę kościoła (6.620 zł).

» Przed kościołem jest zbiórka do puszek na Syrię, w której od 6 lat trwa wojna.

» Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, której teksty pozwolą nam głębiej przeżyć tajemnicę Zmartwychwstania Pańskiego.

• o największej pokusie współczesnego księdza,
• "Fatima i Faustyna",
• w dodatku znajdziemy film na DVD "Zmartwychwstały".

• "Holowanie duszy do portu" - o umieraniu z Koronką do Miłosierdzia Bożego,
• "Miłosierdzie ratuje życie",
• o misji krakowskiego kapucyna br. Piotra Kuczaja.

poświęcone jest 100 letniej rocznicy objawień Matki Bożej w Fatimie.