V Niedziela Zwykła - 05/02/2017

Kalendarz litugiczny:
» Dziś - wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy. Siostrze Agacie, solenizantce składamy najlepsze życzenia, Bożego błogosławieństwa. Msza św. w intencji siostry będzie we środę o godz. 18.00.
» Poniedziałek - wspomnienie św. Pawła Miki i Towarzyszy,
» piątek - św. Scholastyki,
» sobota - wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes.
Tego dnia obchodzimy XXV Światowy Dzień Chorego. Uroczystości Diecezjalne z okazji dnia chorego odbędą się w Bazylice Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach o godz. 11.00. Zachęcamy do udziału. Prosimy o pomoc w dotarciu do Łagiewnik tym, którzy pragną tam być.

» We czwartek od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

» "Bóg zapłać" za ofiary złożone 2 lutego na zakony kontemplacyjne w kwocie 1.095 zł.

» W przedsionku kościoła wspieramy fundusz budowy naszej świątyni - za ofiary składamy serdeczne "Bóg zapłać".

• o niezwykłym krawcu Karola Wojtyły,
• "Helenka poszła do nieba",
• rozmowa z prezydentem Andrzejem Dudą.

• "Miłość zamordowana" - wspomnienia o Helenie zamordowanej w Boliwii,
• homilia abp. Marka Jędraszewskiego z ingresu do wawelskiej katedry,
• "Św. Walenty czeka".

• "Hołd ustępującemu metropolicie",
• o duszpasterstwie chorych dzieci,

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do Boga:
+ Aleksander Szpunar (88 lat).