I Niedziela Adwentu - 27/11/2016

Kalendarz liturgiczny:
» W środę święto św. Andrzeja, apostoła.
» Piątek - wspomnienie św. Rafała Chylińskiego,
» sobota - św. Franciszka Ksawerego.

» W pierwszą niedzielę Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, który obchodzić będziemy pod hasłem: "Idźcie i głoście".
Zachęcamy, aby okres poprzedzający Boże Narodzenie przeżyć w trzeźwości i abstynencji od napojów alkoholowych.

» Zapraszamy na roraty dorosłych i dzieci od poniedziałku do soboty o godz. 17.00. Zwracamy się z gorącym apelem zarówno do dzieci, jak i dorosłych, aby na roraty przynosić ze sobą lampiony. Niech światło świecy zanoszone do domów i miejsc pracy będzie naszym świadectwem przynależności do Chrystusa i przypomnieniem innym ludziom o potrzebie nieustannego czuwania.

» W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca.
» Adoracja Najświętszego Sakramentu i Godzina Święta w czwartek g. 16.00.
» Spowiedź św. - czwartek i piątek od godz. 16.00.
» Nawiedzenie chorych z Komunią św. w piątek od godz. 8.00.
» W sobotę o godz. 16.30 różaniec i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP po Mszy św. o godz. 17.00.

» Spotkanie zespołu Caritas będzie w środę o 17.30.
W ostatnią niedzielę na potrzeby potrzebujących w parafii zebrano 2.180 zł i 5 &euro. Bóg zapłać!

» W przedsionku kościoła można nabyć opłatki, a od przyszłej niedzieli również świece wigilijne. Parafia nie rozprowadza opłatków po domach.
Młodzież z KSM rozprowadza kartki świąteczne.

• "Czym właściwie jest nadzieja?",
• "Jestem tylko rękawiczką" - rozmowa z o. Augustynem Pelanowskim,
• "Ewangelizator muzułmanów".

• "Chryste Polska jest Twoja",
• "Tajemnica Bazyliki św. Piotra",
• o wyrafinowanych torturach wobec abp. Antoniego Baraniaka.

• "W trosce o pomyślność rodziny i Polski",
• "Oczekiwanie na miłość",