XXXII Niedziela Zwykła - 05/11/2016

Kalendarz liturgiczny:
» We środę rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej,
» czwartek - wspomnienie św. Leona Wielkiego.
» W piątek Narodowe Święto Niepodległości, pamiętajmy w modlitwach o naszej Ojczyźnie, jak również o udekorowaniu domów symbolem narodowym, jakim jest flaga, będzie to wyraz naszego patriotyzmu. Msza św. za Ojczyznę będzie o godz. 18.00. Z racji szczególnego charakteru tego dnia, ks. kardynał udzielił dyspensy od powstrzymania się od spożywania pokarmów mięsnych.
W tym dniu przypada również wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa.
» Sobota - św. Jozafata.

» Spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja i Msza św. będzie we wtorek o godz. 15.30.

» We czwartek rozpoczynamy nowennę (która potrwa od 10 do 18 listopada) przed dokonaniem JUBILEUSZOWEGO AKTU PRZYJĘCIA CHRYSTUSA JAKO KRÓLA I PANA.

» Adoracja Najświętszego Sakramentu we czwartek od godz. 16.00.

» Przypominamy, że 7 listopada i 8 do godz. 11.00 będzie możliwość oddania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Akcja prowadzona jest we współpracy z Fundacją Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Miejsce składowania sprzętu będzie przy sanitariatach.

» W przyszłą niedzielę będzie składka do puszek dla prześladowanych chrześcijan w Iraku.
Również w przyszłą niedzielę o godz. 17.00 w Tauron Arenie w Krakowie odbędzie się dziękczynny koncert za Światowe Dni Młodzieży. Udział w koncercie jest bezpłatny.

» W przedsionku kościoła zbieramy na fundusz budowy naszej świątyni.

• o tym, co widział Darek Malejonek w syryjskim Aleppo,
• "Cierpiący ma oblicze Pana",
• świadectwo rodziny wychowującej chore dziecko.

• o Narodowym Święcie Niepodległości,
• o tajemnicach trwałego małżeństwa,
• "Niech Polska zmartwychwstaje".

• "11 listopada w moim życiu",
• na czym polega nieomylność papieża?

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Boga:
+ Józef Lewicki (94 lata) oraz
+ Irena Ożóg (89 lat).