XXXI Niedziela Zwykła - 30/10/2016

W poniedziałek od godz. 16.00 będzie spowiedź przed Świętem Zmarłych.

Kalendarz liturgiczny:
» Wtorek - Uroczystość Wszystkich Świętych, czyli tych, którzy cieszą się bliskością Boga w chwale niebieskiej, wskazują nam drogę do świętości i orędują za nami. Msze św. tak jak w niedzielę. W tym dniu na cmentarzu na Bielanach będą Msze św. o godz. 11.00 i 14.30.
» Środa - Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. 2.XI o godz. 8.00, 17.00 i 18.00.
Od 2 listopada po Mszy św. o godz. 17.00 modlitwa za zmarłych. Za zmarłych możemy zyskać i ofiarować odpust. Jak zyskać taki odpust możemy przeczytać wychodząc z kościoła i na stronie internetowej parafii. Niczym są kwiaty i lampiony w porównaniu z tym darem, jakim jest modlitwa, Msza św. i Komunia św. ofiarowana w intencji zmarłych.
Celem Tygodnia Modlitw za Zmarłych jest zmobilizowanie nas do pamięci o tych, co od nas odeszli. Wyrazem tej pamięci są między innymi wypominki za zmarłych, zarówno listopadowe jak i roczne. Jeśli ktoś nie zdążył jeszcze ich zamówić, to może uczynić to dziś lub w najbliższym czasie również w kancelarii.
» W piątek - św. Karola Boromeusza.

» W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu i Godzina Święta o godz. 16.00.

» W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca.
Spowiedź św. we czwartek i piątek od godz. 16.00.
W piątek od godz. 8.00 odwiedziny chorych.
W sobotę o godz. 16.30 różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny, po Mszy św. o godz. 17.00 nabożeństwo.

» W naszej parafii 7 listopada i 8 do godz. 11.00 będzie możliwość oddania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Akcja prowadzona jest we współpracy z Fundacją Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

» Msze św. do 1 listopada włącznie będą w kościele.

» Młodzież z KSM-u będzie rozprowadzać flagi po mszach św. w dniach 5 i 6 listopada.

• o wizycie papieża w Szwecji,
• karta na wypominki,
• plansza obrazująca moje świętowanie niedzieli.

• "Powrót z rekolekcji za kratami",
• "Wspominajmy żywych - nie umarłych",
• "Kobieta, która zatrzymała pociski".

• "Wiara czyni cuda",
• "Święci - moi ulubieni przyjaciele",

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do Boga:
+ Maria Sokołowska (90 lat).