IX Niedziela Zwykła - 29/05/2016

Kalendarz liturgiczny:
» Dziś przypada wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej.
» Wtorek - Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny,
» środa - wspomnienie św. Justyna.
» W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa i światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Z racji uroczystości nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
» Sobota - wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

» Nabożeństwa majowe i czerwcowe (od środy) - o godz. 17.30.

» We środę o g. 19.00 Msza św. na Zakamyczu w intencji mieszkańców Zakamycza.

» W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca.
We czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00. W tym dniu na zakończenie oktawy eucharystycznej błogosławimy wianki i zioła.
W piątek od godz. 8.00 odwiedziny chorych z posługą sakramentalną.
Okazja do spowiedzi we czwartek i w piątek od godz.16.00.
Różaniec w 1. sobotę miesiąca o godz. 16.30, po Mszy św. o 17.00 nabożeństwo wynagradzające.

» Prosimy o zapisanie się chętnych na pielgrzymkę do Wilna - do 12 czerwca. Po tej dacie rozpoczniemy zapisy chętnych poza naszą parafią.

» Od poniedziałku rozpoczną się gruntowne prace wewnątrz kościoła, które potrwają około miesiąca. W związku z tym Msze św. i nabożeństwa będą w tygodniu w spichlerzu a w niedziele przed dużym spichlerzem. Niech nas nie zniechęcają może trochę gorsze warunki do uczestnictwa we Mszy św. w naszej parafii.< br/> Dojście do spichlerza będzie wyłącznie od ul. Cisowej.

W przyszłą niedzielę zbieramy ofiary na fundusz budowy naszej świątyni.

• dlaczego kard. Stefan Wyszyński powinien być beatyfikowany? • o mistykach w piaskownicy, • Wszyscy o nas zapomnieli - Syryjczycy błagają o pomoc.

• o wartości wspólnej modlitwy w małżeństwie, • "Bóg za mną tęsknił", • "Jest nadzieja dla śpiącej Oli".

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Boga:
+ Kazimierz Kucharski (80 lat),
+ Anna Sulima (66 lat).