VI Niedziela Wielkanocna - 01/05/2016

Kalendarz liturgiczny:
» Dziś przypada wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika.
» W poniedziałek wspomnienie św. Atanazego.
» We wtorek obchodzimy ODPUST w naszej parafii, czcimy NMP Królową Polski, która jest patronką naszej wspólnoty. Suma odpustowa będzie o godz. 11.00, bez procesji. Msze św. jak w niedzielę.
» We środę Święto św. Floriana,
» czwartek - wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka,
» piątek - Święto świętych apostołów Filipa i Jakuba.
» W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika jest przeniesiona na poniedziałek 9 maja. Procesja z Wawelu na Skałkę będzie w przyszłą niedzielę o godz. 9.00.

» Nabożeństwa majowe odprawiane są codziennie o godz. 17.30. Dziś pierwsze nabożeństwo.

» Dzień 2 maja jest od 2004 roku Dniem Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Wywieśmy tego dnia biało-czerwone flagi, dając wyraz dumy, że jesteśmy Polakami!

» W tym tygodniu przypada 1. czwartek, piątek i 1. sobota miesiąca.
Adoracja Najświętszego Sakramentu i Godzina Święta we czwartek godz. 16.00.
Okazja do spowiedzi będzie w czwartek i w piątek od godz. 16.00.
Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w piątek od godz. 8.00.
W sobotę o godz. 16.30 różaniec, Msza św. i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.

» "Bóg zapłać" za ofiary na pomoc dla Ukrainy (2.401 zł i 10 €).
W przedsionku kościoła zbieramy na fundusz budowy naszej świątyni.

» W tym tygodniu Msze św. od środy do piątku będą w spichlerzu.

• o wizjonerce z Siekierek,
• rozmowa z ks. kard. St. Dziwiszem na temat męczeństwa Jana Pawła II,
• Polska w dobrych rękach Maryi.

• "Zanim grób będzie pusty" - w 5. rocznicę beatyfikacji Jana Pawła II,
• "Kto rządzi światem?",
• "Patriotyzm w modzie".

• "Powrócić do duchowych źródeł Polski",