III Niedziela Wielkanocna - 10/04/2016

» Dziś rozpoczyna się 8 Tydzień Biblijny. Czytajmy Pismo Święte, aby Słowo Boże było naszym codziennym duchowym pokarmem.

» We wtorek o godz. 17.00 Msza św. i spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja.

» Adoracja Najświętszego Sakramentu we czwartek od godz. 16.00.

» We środę (13.04) - Światowy Dzień Pamięci Ofiar Katynia.

» W dniach 14-16 kwietnia główne obchody jubileuszu 1050-lecia chrztu Polski. Będą to uroczystości kościelno - państwowe w Gnieźnie i Poznaniu.

» Od poniedziałku w dni powszednie Msze św. będą w spichlerzu. Dojście od ul. Panieńskich Skał będzie zamknięte. W sobotę i w niedzielę wrócimy do kościoła.

» W przyszłą niedzielę Karmel Misyjny Świecki i Siostry Karmelitanki Misjonarki z naszej Parafii będą kwestować na szkołę dla małych dzieci prowadzoną przez Siostry w Indiach. Będzie można skosztować upieczonych ciastek.

» We wrześniu jest planowana parafialna pielgrzymka do Wilna. Więcej informacji jest na plakacie i na kartkach za konfesjonałami.

» Od dziś rusza rejestracja pielgrzymów na Światowe Dni Młodzieży dla parafian z Woli Justowskiej oraz bliskich i przyjaciół, którzy w tym czasie będą u nas gościć. Każdy kto chce dołączyć do tej grupy może się zapisać przez formularz na stronie internetowej naszej parafii w zakładce "Duszpasterstwo / Światowe Dni Młodzieży lub w zakrystii. Jako grupa parafialna będziemy się rejestrować na pakiecie A4 (na cały tydzień), który zapewnia ubezpieczenie, transport miejski, plecak pielgrzyma oraz wejściówki na wszystkie wydarzenia do dedykowanych sektorów. Każdy składa ofiarę-składkę partycypacyjną w wysokości 190 zł oraz dodatkowo (jak każdy pielgrzym) 45 zł na fundusz solidarnościowy dla pielgrzymów z ubogich krajów. Zapisy prowadzi Komitet Parafialny ŚDM - kontakt podany w gablotce.
Jeśli ktoś chce zostać Wolontariuszem ŚDM, to może jeszcze to zrobić do końca kwietnia rejestrując się przez system watykański na stronie www.krakow2016.com.

Bóg zapłać za ofiary złożone na fundusz budowy naszego kościoła.

• o nieznanych stacjach ze zmartwychwstałym Chrystusem,
• o zmarłym niedawno ks. Janie Kaczkowskim,
• jak siostra zakonna założyła telewizję o globalnym zasięgu.

• "Od chrztu wszystko się zaczęło",
• "Dopust Boży czy wola Boża?",
• rozmowa z ministrem Janem Szyszko o odtwarzaniu natury.

• "Jaka mowa takie wnętrze",
• "Święci Mieszka I",

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Boga:
+ Marian Musiał (83 lata),
+ Ewa Leszczyńska (80 lat) i