II Niedziela Adwentu - 06/12/2015

Kalendarz liturgiczny:
» Dziś przypada wsponienie św. Mikołaja.
» Poniedziałek św. Ambrożego,
» wtorek - Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. będą o godz. 8.00, 17.00 i 18.00.
W tym dniu rozpoczynamy NADZWYCZAJNY JUBILEUSZ MIŁOSIERDZIA. W Rzymie Ojciec Święty otworzy Drzwi Święte, które są nazywane również Bramą Miłosierdzia. Otwarcie Jubileuszu w diecezjach będzie w przyszłą niedzielę.
» Środa wspomnienie św. Jana Diego,
» sobota wspomnienie Najświętzej Maryi Panny z Guadelupe.

W dniu dzisiejszym przed kościołem jest zbiórka do puszek na potrzeby Kościoła na Wschodzie. Naszej pomocy materialnej i modlitewnej oczekują pasterze, oraz ludzie świeccy szczególnie tam gdzie trwa wojna. Spieszmy więc z pomocą materialną i duchową naszym braciom.

We wtorek w godz. 12.00 - 13.00 jest ?GODZINA ŁASKI?. W objawieniach 8 XII 1947r. Matka Boża powiedziała: "Pragnę, aby każdego roku w dniu 8 grudnia w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą wielkie i liczne nawrócenia". Zapraszamy na modlitwę przed Najświętszym Sakramentem do naszego kościoła.

Zapraszamy do uczestnictwa w roratach o g. 17.00.

Msza św. i spotkanie Koła Radio Maryja będzie we wtorek o godz. 8.00.

Adoracja Najświętszego Sakramentu - czwartek od godz.16.00.

Opłatki na stół wigilijny, świece Caritas i kartki są w przedsionku kościoła.

Drodzy Parafianie. Dziś w pierwszą niedzielę miesiąca wspieramy budowę naszego kościoła w przedsionku. Można zabrać ulotki informujące o możliwości odliczenia podatkowego darowizny. Już działa fachowa pomoc podatkowa dla wszystkich darczyńców. Będziemy pomagać w wypełnianiu PIT-ów. Kolejny dyżur w najbliższy czwartek od godz. 18.00 do 19.00 w kancelarii.

W poniedziałek dwie wytypowane firmy mają przedłożyć ostateczne oferty. Zapraszam Radę Duszpasterską i Radę Budowy na spotkanie we wtorek o godz. 18.30. Bardzo proszę zarezerwować sobie więcej czasu, bo spraw do omówienia jest dużo.

• Z Andów do nieba ? o polskich męczennikach,
• Przeczytał Koran i? uwierzył w Chrystusa,
• "Jak Dąbrówka Mieszka nawróciła".

• "Papież z nadzieją na kontynencie nadziei",
• "Zawierzył Bogu i Maryi" - o. Zachariasz Jabłoński,
• "Bóg dodał resztę".

• o obowiązkach pierwszych i tych ważnych,
• "Europa potrzebuje Fatimy i Polski",
• o św. Barbarze.

Za konfesjonałami są do zabrania gazety "ChiT" przygotowane na Jubileuszowy Rok Miłosierdzie Bożego i 1050 rocznicę Chrztu Polski.