Niedziela Palmowa - 29/03/2015

Niedzielą Palmową rozpoczynamy obchody Wielkiego Tygodnia.
Dziś o godz. 17.00 Gorzkie Żale, o godz. 19.00 Droga Krzyżowa w plenerze - początek przy kościele. Zabieramy ze sobą świece i latarki.

W poniedziałek od godz. 8.00 odwiedziny chorych z posługą sakramentalną. Chorych prosimy zgłosić w zakrystii. Informujemy, że nie będzie odwiedzin chorych w I piątek miesiąca kwietnia.

W tygodniu spowiadamy od godz. 17.00.

W Wielki Czwartek Mszą Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00 rozpoczniemy obchody świętego Triduum Męki i Zmartwychwstania Chrystusa.
Komunia św. będzie udzielana pod dwoma postaciami.
Po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i adoracja do godz. 22.00.

W Wielki Piątek Kościół powstrzymuje się od sprawowania Eucharystii.
W centrum liturgii tego dnia stoi Krzyż Chrystusa, na którym dokonało się zbawienie świata.
W tym dniu obowiązuje post ścisły.
Adoracja od 7.00 rano. Zachęcamy wszystkich do Adoracji według podanych dyżurów. Dyżury rozpisane ulicami są w gablocie i na stronie internetowej parafii.
O godz. 15.00 nowenna do Bożego Miłosierdzia i Droga Krzyżowa.
Liturgię Wielkiego Piątku rozpoczniemy o godz. 18.00.
Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie do 22.00.

Wielka Sobota to czas oczekiwania na Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa.
Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 7.00. Święcenie pokarmów przy kościele będzie od 10.00 do 15.00, co pół godziny. Święcenie pokarmów w Chełmie o 12.00, na Zakamyczu o 12.15, a na Zarudawiu o 13.00.
W sobotę Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz. 18.00 od poświęcenia ognia i zapalenia paschału. Na liturgię Wielkiej Soboty należy przynieść świece zabezpieczone kapturkami przed polaniem.

W sobotę o godz. 17.15 różaniec wynagradzający z racji I soboty miesiąca.

W Niedzielę Wielkanocną procesja rezurekcyjna o g. 6.30. Proszę o przygotowanie feretronów i baldachimu.
Mszy świętej o godz. 8.00 nie będzie.

W tym miesiącu nie będzie zmiany tajemnic różańca św. rozważamy tajemnice z marca.

Comiesięczna zbiórka ofiar na budowę kościoła odbędzie się w Niedzielę Miłosierdzia t.j. 12 kwietnia.

Ofiary na kwiaty można składać do puszki na bocznym ołtarzu.

"Przewodnik Katolicki":
- "Jak walczyć z pokusą?",
- "Jak radzić sobie z lękiem przed spowiedzią?",
- "Jan Paweł II i religie świata".

- płyta DVD z filmem Mela Gibsona "Pasja",
- o św. Janie spod krzyża,
- "W Jego ranach nasze zdrowie".

- papież, który zmienił świat - w 10. rocznicę odejścia do domu Ojca,
- o św. Teresie Wielkiej z Avila,
- o szóstej ranie Chrystusa.

- wprowadzenie do Liturgii Słowa Wielkiego Tygodnia,
- o roli orkiestry we Mszy św.
- o sanktuariach Krzyża Świętego w Polsce.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do Boga
+ Janina Fedyczkowska (88 lat).

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU "W CIEMNICY"
( Wielki Piątek )

godz.